Naše sponzorské akce

Pokud máme v peněžence malou reservu, snažíme se ji správně využít.

Mistrovství ČR 2010 v biketrialu

Ostrava - Černá louka

Svátek práce oslavili trialisté krásnou dřinou na ostravském výstavišti. Ne, že by pracovali, ale bojovali o cenné body do seriálu mistrovství ČR. Místní klub připravil naprosto skvělé závody. Obtížné sekce byly důmyslně vymyšlené a precizně zbudované ze všech možných a nemožných materiálů. Použito bylo tolik vraků aut, že se ani nechce domýšlet kolik stála jejich doprava…A množství skruží, betonových panelů, klád. Prostě klobouk dolů, byla tu vidět perfektně odvedená práce. Ostravští také nezapomněli na zázemí, které šikovně vytvořila krytá parkovací plocha a vynikající byl také stánek s nevšedním občerstvením. Poukaz na tortilu pro všechny jezdce zdarma byl myslím také velice chytrý nápad a byl kladně hodnocen.
Samotný závod hodně poznamenal noční vytrvalý déšt, který sekce dosti ztížil. První kolo bylo ve znamení umazávání bodíků z celkového počtu pro všechny velké kategorie, které se v sobotu jely. V elite si nejlépe poradil Václav Kolář, který zajetím dvou nul umazal 10 b. Za ním se překvapivě pro všechny zařadil Martin Kakáč, když dokázal stáhnout 5b (také dal jednu nulu). Ostatní se pak seřadili po bodících. Druhé kolo bylo o poznání zajímavější. Sekce oschly, občas vykouklo i sluníčko a jedna trať byla zkrácena. Pořadím to však nijak výrazně nezamíchalo, pouze Vašek si zajel svoji jízdu králů. Dokázal stáhnout dalších 20 bodů a to v tak náročných tratích bylo úctyhodné. Martin se také činil a tak svoji premiéru v elite oslavil zaslouženým stříbrem před Jánem Kočišem ze Slovenska. Na Davida Herku tentokrát zbyla brambora.
Junioři se museli na umělých sekcích také činit, aby si zachovali zdraví. Podle předpokladu si to rozdali Honza Musil z Anglie s Vaškem Grycem z Blanska. Zvítězil ten zkušenější,třetí místo pak zaslouženě bral Marek Kotzot .
V seniorech vyhrál Petr Jeřicha, před Markem Petráskem a Markem Trynerem.
Prvních šest elitáků a tři z juniorů a seniorů pak nastoupili k finálovému závodu. V šesti sekcích měl nakonec nejvíce sil Jano Kočíš, před Romanem Chvojkou a Vaškem Kolářem.

Mistrovství ČR 2010 v biketrialu, video zde

 

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.